Adresas:

Kodas:

Šlyninkos k. 4, Šlyninka, LT-32103 Zarasų r

302306671

Tel.: +370 686 23348
El. paštas: vandensmalunas@gmail.com

Bendruomenė „Šlyninkos vandens malūnas“ pradėjo savo veiklą 2009 m. vasario mėn., teisinė organizacijos forma – asociacija.
2009 metais bendruomenė „Šlyninkos vandens malūnas“ tapo Zarasų savivaldybės vietos veiklos grupės nare.

Bendruomenės tikslas nuo pat pradžių buvo šviesti jaunąją kartą, perduoti duonos kepimo išmintį, supažindinti su senolių gyvenimo būdu bei pasidalyti didžiausiu turtu – tris šimtmečius menančiu Šlyninkos vandens malūnu. Šiuo metu bendruomenė ir toliau kryptingai eina savo keliu, propaguoja sveiką gyvenimo būdą, parduoda ekologiškus grūdus, miltus bei duoną, o taip pat dalijasi savo duonos kepimo patirtimi.

Siekiant savų tikslų, bendruomenės veiklos kryptys yra šios: puoselėti šeimos ir bendruomenės dvasines vertybes; skatinti domėjimąsi bendruomenės teritorijoje esančių vietovių istorija, papročiais, kitais vietos etnokultūros objektais bei gamtos paminklais, rūpintis jų išsaugojimu; rūpintis ir skatinti meno, verslų plitimą, įtraukti šia veikla užsiimančius gyventojus į bendruomenės veiklą, propaguoti jų darbus ir kaupti gerąją patirtį; tenkinti svarbiausius socialinius, kultūrinius, ūkinius poreikius; skatinti pilietinės visuomenės kūrimąsi, pritraukiant visuomenines organizacijas bendram tikslui – spartesniam gerovės kūrimui.