Adresas:

Kodas:

Šniukštai, LT-32293 Zarasų r.

187932251

Tel.: +370 609 97126
El. paštas: sniukstai@gmail.com

Šniukštų kaimo kartų bendrija, teisinė organizacijos forma – asociacija, randasi Zarasų rajono šiaurinėje dalyje, Antazavės seniūnijoje. Bendrijos veikla jungia 5 aplinkinius kaimus: Šniukštų k., Didėjos k., Volungių k., Vydarių k. ir Kumpuolių k.. Didžiausias bendrijos turtas – 443 geri ir darbštūs žmonės.

Bendrija atstovauja kaimo bendruomenę, dalyvaudama įvairiuose projektuose ir renginiuose. Bendrijos narių darbai yra susiję su gyventojų gyvenimo gerove, gamtos grožio puoselėjimu ir jaunimo laisvalaikio užimtumu bei įvairove.

Pirmas projektas – kaimo išgarsinimo, kuris skirtas kaimo teritorijoje esančiai dendrologinei kolekcijai ir jos įkūrėjui, Šniukštų kaimo garbės piliečiui Jonui Maldeikiui.

Šniukštų bendruomenės namai – tai vieta, vienijanti gyventojus džiaugsme ir nelaimėje. Bendruomenės namų įrengimui teiktos 4 paraiškos paramai gauti, visos jos finansuotos ir įgyvendintos: sutvarkyta pastato išorė ir atlikta renovacija viduje, įrengtas patalpų šildymas.

Dainuojančios kaimo moterys visų švenčių ir renginių pasididžiavimas. Atsitraukusios nuo kasdienių darbų, jos randa laiko repeticijoms, kuriose su didele kantrybe derina balsus ir taktą. Gavus paramą, įrašytas moterų ansamblio „Radasta“ kompaktinis diskas, sukurtas video klipas apie kaimo gyventojus ir aplinkos grožį.

Projektų, skirtų jaunimo laisvalaikio užimtumui ir bendravimo įgūdžiams ugdyti, lėšomis įrengėme sporto kambarą su keliais kompleksiniais treniruokliais, bei įsigijome sportinė aprangą su kaimo atributiką.

Aktyviausi bendruomenės nariai, negailėdami savo laiko ir lėšų, organizuoja kultūrines šventes, įvairius konkursus, rūpinasi aplinkos gražinimu ir bendruomenės namais. Jaunimas mielai gina kaimo garbę įvairiose sporto varžybose. Tikimės ir ateityje mums nepritrūks gerų darbų, gražių žodžių bei šaunių idėjų.