Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“ birželio mėnesį pateikė paraišką „Mus vienija bendrystė ir bendruomeniškumas“ (toliau – Projektas) pagal Nevyriausybiniųorganizacijų veiklos stiprinimo 2023–2025 metų veiksmų plano 2.1.1.1 priemonės „Stiprinti bendruomeninę veiklą savivaldybėse“ įgyvendinant bandomąjį modelį. Gauta 2440,00 eurų paramos suma, už kurią rugsėjo 16 d. buvo suorganizuota mokomasis vizitas po Druskininkų bendruomenes.

Kelionė prasidėjo Viečiūnuose. Druskininkų VVG koordinatorė Agnė Jazepčikaitė-Gaidienė supažindino su Viečiūnų bendruomenės centru, kur įsikūrusi ne tik bendruomenė, bet ir seniūnija, laisvalaikio salė, vaikų dienos centras, vietos amatininkai, pristatė bendruomenės veiklą, įgyvendintus projektus, papasakojo apie VšĮ Sūrūs vėjai veiklą, kaimo bendruomenių, ūkininkų kuriamas edukacijas, bendradarbiavimą. Viečiūnų bendruomenės „Versmė“ pirmininkės pavaduotoja Daiva Stoncelienė aprodė savo meno studiją, kurioje ji užsiima taškine menine terapija, pasidalino patirtimi. Vaišinomės viečiūniškės Daivos Adomaitienės kartu su mama paruoštais dzūkiškais patiekalais, kuriuos lydėjo šmaikštūs dzūkiški pasakojimai. Šio susitikimo metu užmezgėme bendradarbiavimą, pasikeitėme patirtimi ir idėjomis, įgavome žinių, naudingų vykdant edukacijas.

Druskininkuose aplankėme Menų kalvę, kur po vienu stogu atvirose dirbtuvėse susibūrę  vietos menininkai. Čia eksponuojamos menininkų iš visos Lietuvos kūrybos darbų parodos, vyksta plenerai, rengiami edukaciniai užsiėmimai. Darbuotoja Alina aprodė parodų salę, pristatė menininkų kūrybą.

Kurorto širdyje pasitiko gidė „Plepi Ponia Druskininkuose“, iš kurios sužinojome daug įdomių faktų iš Druskininkų istorijos, apsilankėme gydyklose, ragavome mineralinį vandenį, sužinojome, kokią paslaptį saugo dvi jaunos laumės prie „Grožio“ šaltinio, apsilankėme viešbučio „Flores“ žiemos sode.

Lynų keltuvais kilome iš Druskininkų centro į Snow areną, kur iš apžvalgos terasos grožėjomės nuostabiais Nemuno vingiais, pušynais ir miesto panorama.

Ūkininkės, Bilso bendruomenės pirmininkės, Gražinos Auguvienės sodyboje – degustavome įvairiausius sūrius: saldaus pieno, pelėsinius, fermentinius, brandintus. Stebėjome mocarela sūrio gamybos procesą ir smaginomės programoje „Dzūkiška GRIEKYNĖ”. Šis susitikimas mūsų bendruomenei buvo labai naudingas, kadangi gavome daug informacijos apie bendruomeninį verslą.

Grįžtant į namus aplankėme Merkinės piramidę, kurios erdvėje pajutome sielos ramybę.

Išvyka į Druskininkus ir pažintis su šio krašto kaimo bendruomenėmis buvo labai naudinga: užmegzti bendradarbiavimo ryšiai, parsivežta naujos patirties, naujų žinių ir įgūdžių. Šią patirtį stengsimės įgyvendinti savo bendruomenės veikloje.

Degučių kaimo bendruomenės „Samanis“ informacija