Liaudies išminčiai, kad ratus reikia ruošti žiemą, o roges vasarą, ne tik pritaria, bet ir savo veiklos rezultatais džiaugiasi aktyvus Dusetų jachtklubo narys, ekstremalaus bagių sporto entuziastas, tikrų tikriausias dusetiškis Vilmantas Skvarčinskas. Vilmantui nesvetimos Dusetų bendruomenės problemos ir noras, kad čia gyventi būtų gera, netrūktų veiklos ir įvairių pramogų. Juk šalia – ilgiausio Lietuvoje Sartų ežero platybės.

Kaip viščiukus skaičiuoja rudenį, taip ir Vilmantas savo vasaros nuveiktų darbų rezultatais džiaugiasi jau žiemos pradžioje, nes laiko vertinimui ir naujų darbų planavimui labai trūksta. Dar ankstyvą pavasarį Vilmantas sakė, kad Sartų ežeras yra pamėgtas žvejų mėgėjų, tačiau žvejų šeimoms, atvykstančioms kartu praleisti savaitgalį ar atostogas kaimo turizmo paslaugas teikiančiose sodybose, šeimininkai negali pasiūlyti įvairių paslaugų. Be žvejų ir jų šeimų, vasaros sezono metu, Dusetas aplanko daug svečių, miestelyje daug poilsiautojų, todėl būtų labai aktualu organizuoti pažintines ekskursijas su gidu pramoginiu laivu po Sartų ežerą. Ši paslauga būtų paklausi tiek svečiams, tiek poilsiautojams, tiek miestelio gyventojams.

Kaip tarė, taip ir padarė. Įsigijo pontoninį plaustą – laivą, ėmė organizuoti pramogines ekskursijas po Sartų ežerą, kurių metu svečiai galėjo susipažinti su Sartų ežero apylinkėmis, kultūros ir paveldo objektais, esančiais ežero pakrantėje ar tiesiog pasigrožėti supančia gamta. Pageidaujančius iškylauti teko rinkti ir iš Sartų ežero pakrantėje įsikūrusių kaimo turizmo sodybų.

Šiai Vilmanto projekto idėjai pritarė ne tik bendraminčiai. Iš Zarasų rajono savivaldybės  smulkiojo verslo subjektų rėmimo programos Vilmanto projektui „Pramogauk Sartuose“ buvo skirtas  5128 eurų dalinis finansavimas 12 vietų pramoginiam laivui – pontonui įsigyti, darbo vietai sukurti ir  ekskursijoms po Sartų ežerą organizuoti. Bendra projekto vertė 10610 eurų.

Kitų metų planuose – bendradarbiaujant su Zarasų ir Rokiškio rajono savivaldybių administracijomis,  sudaryti ir patvirtinti pažintines vandens turizmo trasas Sartų ežere, nustatant pramoginio laivo priplaukimo ir išplaukimo (švartavimosi),  žmonių įlaipinimo ir išlaipinimo vietas pakrantėje, naujų prieplaukų įrengimą ir pan. Planuojama bendradarbiauti su Kriaunų bendruomene dėl edukacinių veiklų ir naujų maršrutų Sartų ežere. Linkime gero vėjos!

Rajono bendruomenių asociacijos informacija