Vasara mus džiugina ne tik savo šiluma, bet ir uogų, vaisių bei daržovių gausa mūsų daržuose ir soduose. Visiems skanu ir smagu patiems prisirinkti, pasiskinti ar įsigyti pas vietos ūkininkus jų išaugintų ir ką tik pririnktų gėrybių. O ką daryti žiemą?

Pasirodo, kad šiuolaikinės technologijos leidžia mums savo išaugintomis gėrybėmis neprarandant jų maistinės vertės mėgautis ir ne sezono metu. Tai liofilizavimo – džiovinimo šalčiu technologija.

Mažoji bendrija „Du stos“ jau pora metų teikia liofilizavimo paslaugas vietos ūkininkams bei gyventojams. Siekdama sezono metu patenkinti išaugusį gyventojų poreikį pasigaminti sveiką ir ilgai negendantį maistą iš savo išaugintų produktų bei planuodama pradėti gaminti liofilizuotus produktus iš vietinių ūkininkų išaugintos žaliavos bendrija įsigijo papildomą liofilizatorių. Prie minėtos įrangos įsigijimo prisidėjo ir Zarasų rajono savivaldybė skyrusi paramą iš smulkiojo ir vidutinio verslo rėmimo programos lėšų mažosios bendrijos “Du stos” projekto „Sveikas maistas – šalia mūsų“ įgyvendinimui.

Daugiau informacijos adresu https://www.facebook.com/MBDustos