Biržūnų bendruomenė „Biržūnėlis“ įgyvendino projektą „Pažink Lietuvą“, kuriam dalinis finansavimas buvo skirtas iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto priemonės „Teikti finansinę paramą nevyriausybinių, bendruomeninių organizacijų vykdomiems projektams“.

Projekto įgyvendinimui iš rajono Savivaldybės biudžeto lėšų buvo skirta 440 eurų. Skirto finansavimo ir bendruomenės narių nuosavo prisidėjimo dėka turėjome galimybę nuvykti į Trakus ir Vilniaus botanikos sodą. Į projekto veiklas taip pat buvo įtraukti projekto partneriai Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“ ir Salako bendruomenė „Sakalas“.

Atvykus į Trakus iš karto visų dėmesys nukrypo į Galvės ežere stovinčią XV a. Trakų salos pilį. Tai paprastumu alsuojantys statiniai, bet jų grožis ežere daro didžiulį įspūdį. Tai vienintelė vandens pilis Rytų Europoje.

Aplankius Trakų miestelį ir pilį, mėgavomės legendomis apipintu karaimų kulinariniu paveldu – įvairių skonių kibinais „Senojoje kibininėje“, kuri buvo įkurta 1969 m. Šios degustacijos dėka bendruomenės nariai galėjo įvertinti ne tik kulinarinio, bet ir kultūrinio paveldo puoselėjimo reikšmę, siekiant išlaikyti mažų tautų įvairiapusišką identitetą.

Grįždami užsukome pasigrožėti Vilniaus botanikos sodu, esančiu Kairėnuose.

Dėkojame Zarasų rajono savivaldybei, suteikusiai galimybę stiprinti Biržūnų bendruomenės „Biržūnėlis“ ir projekto partnerių Degučių kaimo bendruomenės Samanis“ bei Salako bendruomenės „Sakalas“ tarpusavio bendradarbiavimą, įtraukiant mažiau galimybių turinčius ir socialinę atskirtį patiriančius kaimiškųjų vietovių gyventojus bei planuoti bendruomenių bendradarbiavimo tęstinumą.

Biržūnų bendruomenės pirmininkė Gelmina Budrienė